Komentáře

1 Lukáš Lukáš | 1. června 2015 v 22:33 | Reagovat

Moc bych Ti přál něco jiného... Štěstí, klid, normální problémy a starosti a tíhy .. a ne tohle....

2 Lukáš Lukáš | 1. června 2015 v 22:57 | Reagovat

.. Anebo sílu a někoho.

Já třeba dost věřím v osud. Nebo prostě v cosi věčnějšího a mnohem dalekejšího, než je jen úsek cesty tohoto jednoho, nynějšího života. Že všechno má svůj smysl, že všechno je součástí naší cesty. Nutnou součástí. Nebo možná i dobrovolnou součástí. A v tomto duchu bych nechtěl nikdy nic měnit, ani hodně těžké věci života. Jakoby mělo obrovský smysl se snažit a držet a prát se a jít dál. Být. Být tak, jak jsem a s čím jsem. Co mi bylo dáno. Protože to k něčemu potřebuju nebo si to zasloužím. Jsou ale lidé, bytosti a věci v životě, kdy mě tato pokora trochu opouští a kdy se proti tomuto osudu a Bohu něco uvnitř mě bouří. Ty jsi také takovým člověkem. Jakoby si nikdo nezasloužil až příliš, neměl zasloužit až příliš. Ne takto. Není to v mých citech fér i kdyby to bylo jakkoli oprávněné, a dá se říct, že v tomto pak jakéhosi Boha i nenávidím.

Přál bych Ti, ať na to nejsi alespoň sama. A Ty nejsi. Ale pokud to chápu správně, tak ne tak úplně opravdu, ne úplně skutečně. Blízcí jsou, myslím, strašně moc důležití. Neosamění. Nebýt sám. Kort v takovém životě, kort u Tebe...

3 Lukáš Lukáš | 1. června 2015 v 23:02 | Reagovat

Máš to hodně, hodně, hodně těžké...

4 Lukáš Lukáš | 1. června 2015 v 23:02 | Reagovat

Hodně...

5 hogreta hogreta | E-mail | Web | 21. června 2015 v 23:04 | Reagovat

O této poruše jsem ještě nikdy neslyšela, pro "zdravého" člověka je asi i docela obtížné to celé vůbec pochopit.

Každopádně si myslím, že ačkoli sama v Boha nevěřím, tak že pokud opravdu existuje, tak rozhodně nezrazuješ. Copak za to můžeš? Ty sis to celé přece nevybrala. Navíc si myslím, že pokud by Bůh existoval, tak by to muselo být takové ztělesnění lásky a soucitu, že by ho ani zradit vlastně nešlo.

Držím ti palce. A hlavu vzhůru :)

6 Gartouzek Gartouzek | E-mail | Web | 12. srpna 2015 v 2:24 | Reagovat

Myslím si, že když jsi napsala tento hezký článek, tak to není s tebou tak špatné. Možná by pomohlo trénovat nadhled nad svými emocemi, naučit se je pozorovat. Nesoustřeďovat se na to, co bouřlivou emoci vyvolalo, ale na samotnou emoci. Vím, lehce se napíše, hůře činí. Je to cesta na delší dobu. Pomohlo mi to se dostat z deprese. Držím palce.

7 Jirka Jirka | E-mail | 8. října 2016 v 3:09 | Reagovat

Ahoj "Yasminn"
Nechci se stavet odborníkum,ale po pravde,nemám z Tebe pocit,ze jsi Hranicárka.Dokonce z vícero duvodu.Napr.píses,ze jsi INFP,a to by na HPO zrovna moc neukazovalo;protoze Hranicní jsou casto cituploché - at' uz díky narusené/zádné citové vazbe (rodic'-díte) v detství a/nebo sebeobrannému mechanismu mozku po vázném traumatu a následné PTSP a/nebo v dusledku zneuzívání drog - coz je nicméne také jeden ze symptomu pro urcení HPO.
Je pravda,ze HPO se týká umelecky zamerených osobností,avsak,vidím to tak,ze spíse Extrovertních typu,nez Introvertních (a ze Extroverti v radách umelcu a barových Bohemu zneuzívají ruzné ne-/legální návykové látky,to myslím,ze dnes není zádné tajemství..).
Jejich touha pomáhat je pak spíse Altruismem - a o forme "cistého" Altruismu,který by byl skutecným opakem Egoismu,se v odborných kruzích vedou cetné diskuse.Pokud tedy bývají INFP Osobnosti spíse Introvertní,navíc,jsou-li schopni Empatického cítení,tezko od nich ocekávat onu Hranicní lásku/nenávist,tuto cerno-bílou selekci.
Z výse popsaného vyplívá,ze jsi bud'to osobnost Empatická a cituplná,jezto pomáhá i miluje bezpodmínecne,nebo jsi Hranicní a cituplochá uvnitr sebe a Tvuj Altruismus je tak jen nástrojem k dosazení cíle,prostou maskou.
Neco jako Empatický Hranicár,myslím si,ze není zcela bezný termín,proste proto,ze to nejde k sobe...
Zamilovat se do Hranicní osobnosti je psychicky sebedestruktivní pocin,pro citlivejsí povahy dokonce i fyzicky,neb dusledky takového setkání mohou být az fatální.Symptomy pro urcení dg.HPO,jako i výpovedi (ve vláknech venovaných této problematice) od tech,kterí mají s Hranicári osobní zkusenost,tato má slova jen dotvrzují.
Myslís si o sobe,ze jsi skutecne Hranicárka?Pokud disponujes opravdovými,nefalesnými city,vís,co je to Tolerance a umís s ní pracovat,Zakon karmy pro tebe není pouze recnický obrat,nerozbíjís vztah za vztahem - nebyl bych si touto dg.u tebe tak zcela jistý. :)
Ze tvých úvah vnímám,ze to más v hlave dost dobre srovnané,ze vís,co je dobré a co spatné,ze se prípadnými chybami umís ucit...Kterýchto 5 symptomu tedy ukazují na Hranicní osobnost zrovna v Tobe..?
Pokud chces,rád toto téma s Tebou proberu více - i treba mimoverejne;mail.adresu jsem vyplnil,tak pokud o to stojís,pisni mi.
Díky za Tvuj blog,rád jsem Te poznal.Preji,at' se Ti darí.
Jirka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.